مهاجرت به فرانسه

اولین سؤالاتی که بعد از تصمیم به مهاجرت در ذهن هر کدام از ما شکل می‌گیرد، انتخاب کشور مقصد و شرایط آن کشور برای مهاجرت است.
احتمالاً بارها لپ‌تاپ و گوشی خود را با هدف تحقیق در مورد کشور مقصد روشن کرده‌اید و یا در انتخاب نهایی مقصد مدنظرتان تردید کرده‌اید؛ همانطور که ما نیز به دفعات با این سؤالات مواجه شده‌ایم. ما نیز در شرایط ناپایدار فعلی،‌ اهمیت انتخاب صحیح کشور مقصد را با تمام وجود احساس کرده‌ایم. البته اگر جزو کسانی هستید که مقصد نهایی خود را انتخاب کرده‌اید، به شما تبریک می‌گوییم زیرا یکی از بزرگترین چالش‌های مهاجرت را حل کرده‌اید.

قبل از مطالعه‌ی ادامه‌ی این مطلب که در مورد مهاجرت به فرانسه نوشته شده است، می‌خواهیم یک نکته‌ی مهم را با شما به اشتراک بگذاریم. در این صفحه و در سایر صفحات وب‌سایت به‌آیندکوچ قرار نیست به شما بگوییم فرانسه بهترین مقصد ممکن برای شماست و یا آسان‌ترین روش مهاجرت به اروپا، متعلق به کشور فرانسه است. بلکه قرار است اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا بنا بر شرایطتان بتوانید بسنجید که آیا کشور فرانسه مناسب شماست یا خیر. در نهایت اگر تصمیم گرفتید به کشور فرانسه مهاجرت کنید، می‌توانید روی کمک ما حساب کنید تا با پشتوانه‌ی چندین سال تجربه‌ی کاری در این زمینه و کمک وکلای مجرب فرانسوی، شما را در این مسیر همراهی کنیم.

فرانسه مقصد مناسب چه افراد و خانواده‌هایی است؟

در ویکی‌پدیا و سایر وب‌سایت‌ها اطلاعات بسیار دقیق و جامعی در مورد جمهوری فرانسه است که پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را مطالعه کنید. با توجه به اینکه مطالب بسیار خوبی در این زمینه نوشته شده است، بنابراین تصمیم داریم به تکرار آنچه قبلا گفته شده نپردازیم و در ادامه می‌خواهیم به چند نکته‌ی حائز اهمیت از نظر یک ایرانی بپردازیم که جای خالی آن را احساس کردیم.

لازم به ذکر است که هرگز نباید دغدغه‌های خودمان و دیگران را سطحی یا پیش‌پا افتاده بدانیم. هر کدام از ما بنا به شرایط محیطی، جنسیت، اهداف و آرزوهایی که داریم، می‌توانیم دغدغه‌ها و خواسته‌های متنوع و گوناگونی از کشور مقصدمان را انتظار داشته باشیم.

جمهوری فرانسه، سومین کشور وسیع اروپا با جمعیت حدوداً ۶۶ میلیونی است که طبق مطالعات آماری سال ۲۰۱۸، حدود ۱۰ درصد از جمعیت کشور را مهاجرانی تشکیل می‌دهند که در این کشور متولد نشده‌اند. با توجه به این آمار (که تا امروز رو به افزایش بوده) می‌توان نتیجه گرفت که کشور فرانسه دارای فرهنگ پذیرای مهاجر است. در نتیجه می‌تواند دغدغه‌ی افراد بسیاری از جمله کسانی که قصد مهاجرت در سنین بالاتر دارند را رفع کند. شاید برایتان جالب باشد که مسئولین این کشور بخاطر پذیرش بالای مهاجرین از سمت سایر کشورهای اروپایی تحت فشار بوده‌اند.

کشور فرانسه با رتبه‌ی ۴، دارای یکی از معتبرترین گذرنامه‌های جهان است. دارندگان پاسپورت فرانسه می‌توانند بدون ویزا به ۱۸۸ کشور جهان وارد شوند.

در حالت کلی، شخص مهاجر و خانواده‌اش می‌توانند از امکانات تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های فرانسه استفاده کنند. البته موارد استثناء و خاصی نیز وجود دارد که در مطالب دیگری به آنها پرداخته‌ایم.

متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، در ماه مه ۲۰۲۲ عدد ۶.۱ درصد اعلام شده است. این عدد حاکی از رشد شاخص‌های اقتصادی و ثبات اقتصادی در کشور فرانسه است.

دیپلم. بله، شما می‌توانید با مدر دیپلم و بالاتر برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید.

ما ایرانی‌ها با مردم فرانسه، شباهت‌ها و اشتراکات فرهنگی بسیار زیادی داریم. این اشتراکات به قدری است که شما هم‌اکنون تا حد خوبی فرانسوی بلد هستید زیرا ۱۷۰۰ کلمه‌ی مشترک بین فارسی و فرانسوی وجود دارد.

پروسه‌ی دریافت ویزا از کشور فرانسه، یکی از سریع‌ترین‌هاست. از زمان اقدام به مهاجرت تا ساکن شدن در کشور فرانسه، به طور میانگین ۳ الی ۶ ماه زمان می‌برد.

آب و هوا و طبیعت برای شما مهم است؟ این کشور طبیعت بکر، دریا و ساحل دارد. در بخش شمالی با اقیانوس اطلس و در بخش جنوبی با دریای مدیترانه احاطه شده است. فرانسه دارای طبیعتی بسیار زیبا بوده و حدود دو سوم آن را دشت و کوه پوشانده است.

مردم بسیاری از شهرها از جمله پاریس، به زبان انگلیسی تسلط دارند. همچنین لازم به یادآوری است که در بسیاری از دانشگاه‌های فرانسه، می‌توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

چه کسانی می‌توانند به فرانسه مهاجرت کنند؟

مهاجرت به فرانسه برای همه امکان‌پذیر است. شما با هر شرایطی می‌توانید به فرانسه مهاجرت کنید.

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که شرایط مهاجرت به آن شامل همه‌ی فراد می‌شوند. البته سختی و آسانی مهاجرت به فرانسه به شرایط هر فردی بستگی دارد. اما آنچه اهمیت دارد امیدی است که همه‌ی افراد در پروسه‌ی مهاجرت به فرانسه می‌توانند داشته باشند.

بهترین روش مهاجرتی کدام است؟

بهترین روش مهاجرت به فرانسه را تنها می‌توان از طریق بررسی دقیق شرایط هر فرد پیشنهاد داد. بنابراین در ابتدا نیاز است شما کلیه‌ی اطلاعات خود اعم از برآوردهای مالی، مدارک تحصیلی، سوابق خود و سایر اطلاعات را گردآوری کنید تا آماده‌ی دریافت مشاوره از هر مؤسسه‌ای باشید. حتی اگر قصد داشته باشید خودتان مسیر مهاجرتیتان را طی کنید، همچنان پیشنهاد می‌کنیم کلیه‌ی اطلاعات و مدارک و سوابقتان را گردآوری کنید.

چه نیازی به مؤسسات مهاجرتی است؟

آیا انجام شخصی پروسه‌ی مهاجرت به فرانسه امکان‌پذیر است؟ بله. پروسه‌ی مهاجرت به گونه‌ای است که هر فردی با اختصاص زمان و پیگیری می‌تواند آن را به تنهایی پیش ببرد و ما نیز این موضوع را تأیید می‌کنیم.

آیا اختصاص زمان و پیگیری شخصی پرونده مهاجرتی کار صحیحی است؟ بله. اگر بدون محدودیت و هیچ دغدغه‌ای، زمان اضافی دارید و همچنین تمامی مدارک و شرایط مهاجرتتان بدون نقص و کمبود است، به نظر ما هم صحیح است.

پس چرا باید از مؤسسات مهاجرتی کمک بگیریم؟ دلایل بسیاری برای کمک گرفتن از مؤسسات مهاجرتی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

۱. مسئله‌ی زمان: اغلب افرادی که قصد مهاجرت دارند، به صورت جدی با مسئله‌ی کمبود زمان مواجه هستند. همچنین کسانی که مسئله‌ی جدی زمان ندارند، ترجیح می‌دهند زمان خود را صرف آمادگی برای مهاجرت کنند و یا شرایطشان برای مهاجرت را بهبود ببخشند. با کمک گرفتن از مؤسسات مهاجرتی، دغدغه‌ی اختصاص زمان قابل توجهی برای مهاجرت را حل می‌کنید.

۲. فشار ذهنی: کسانی که مایل هستند با کمترین فشار ذهنی پروسه‌ی مهاجرتی خود را پیش ببرند، می‌توانند از طریق مؤسسات مهاجرتی کار خود را پیش ببرند.

۳. مسئله‌ی زبان: برخی از گام‌های مهاجرت به فرانسه به زبان فرانسوی پیش می‌رود. لازم به ذکر است که ترجمه‌ی مناسب و صحیح مدارک و نامه‌نگاری‌های شخص متقاضی نیز دارای اهمیت بالایی است.

۴. شرایط متفاوت افراد: شرایط افراد برای مهاجرت به فرانسه، به ندرت بدون نقص و چالش و اما و اگر است. معمولاً در نگاه اول همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد اما با بررسی دقیق‌تر، چالش‌ها و سؤالات و ابهامات بسیاری در پروسه‌ی مهاجرت افراد پیش می‌آید.

۵. پشیمانی در نیمه‌ی راه: ممکن است در ابتدا تصمیم بگیرید خودتان کلیه‌ی امور مرتبط به کارهای مهاجرتیتان را پیش ببرید، اما در میانه‌ی راه پشیمان شوید یا به دلیل مواجهه با چالش‌های آن، منصزف شوید و بخواهید از مؤسسات مهاجرتی کمک بگیرید. در این صورت زمان زیادی را از دست می‌دهید، فشار ذهنی قابل توجهی را نیز تحمل می‌کنید و در انتها نیز می‌بایست به ابتدای مسیر برگردید و مجدد در جستجوی یک مؤسسه‌ی مهاجرتی خوب باشید. ضمن اینکه ممکن است از یک مؤسسه‌ی مهاجرتی که به نظرتان خوب بوده، مشاوره دریافت کرده باشید و بعد از گذشت زمان و عدم پیگیریتان، دیگر نتوانید از آن مؤسسه کمک بگیرید و گزینه‌های خوبتان محدود شود.

به‌آیندکوچ کلیه‌ی شیوه‌های مهاجرت به فرانسه را انجام می‌دهد؟

خیر. ما در تیم به‌ایندکوچ تنها دو شیوه‌ی مهاجرت به فرانسه «دوره‌های زبان» و «تمکن مالی» را به صورت تخصصی پیش می‌بریم. زیرا این دو شیوه، بهترین راه‌های مهاجرت به فرانسه هستند که همه می‌توانند از طریق آن مهاجرت کنند. همچنین با تمرکز روی این دو شیوه، تلاش کرده‌ایم خدمات تخصصی‌تر، دقیق‌تر و مناسب‌تری را به مراجعینمان ارائه دهیم.

مهاجرت از طریق دوره زبان کشور فرانسه

دوره زبان یکی از متداولترین شیوه‌های مهاجرت به کشور فرانسه، بدون داشتن مدرک زبان است. با اخذ ویزای زبان فرانسه، می‌توانید در کشور فرانسه زبان بیاموزید و بعد از دریافت مدرک، وارد دانشگاه شوید. این شیوه مهاجرت یکی از تخصص‌های اصلی ما در به آیند کوچ است.

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

تمکن مالی، سرمایه‌داری و یا همان خوداتکایی، یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت برای متقاضیانی است که از توان مالی کافی برخوردارند و به دنبال شیوه‌ای با کمترین مشکلات مهاجرتی هستند. چنانچه قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی را دارید،‌ به آیند کوچ می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد.

فرم درخواست مشاوره