مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

چکیده: مخاطب این مطلب کسانی هستند که در سنین بالاتر، قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند و همچنین امکان اثبات شرایط مالی مناسب خود را دارند. این ویزا که تمکن مالی یا خودحمایتی نام دارد، یکی از پرطرفدارترین شیوه‌های مهاجرت به فرانسه است. افراد با این روش می‌توانند، بسیاری از امکانات کشور فرانسه نظیر اقامت بلندمدت و دائم، حق رانندگی، تحصیل رایگان فرزندان، بیمه، دریافت وام از بانک‌های کشور و سفر به کشورهای عضو شینگن را برای خود و خانواده دریافت کنند. به آیند کوچ نیز در تمام این مراحل همراه متقاضیان خواهد بود.

آنچه لازم است در مورد تمکن مالی بدانید

مهاجرت در سنین بالاتر و از طریق شیوه‌های غیر درسی، دشوار و گاهاً غیرممکن است. اما اگر درآمد مناسب دارید، یک گزینه‌ی خوب و پرطرفدار به نام تمکن مالی پیش‌روی خود دارید. مهاجرت از طریق تمکن مالی به دو شیوه‌ی اثبات درآمد بالا بدون نیاز به حضور در ایران و یا خرید ملک در فرانسه امکان‌پذیر است. در ادامه‌ی این مطلب به تفصیل به بررسی این دو شیوه خواهیم پرداخت. از مزایا و معایب این شیوه خواهیم گفت و همچنین جزئیات مالی و آنچه مستلزم دریافت ویزای تمکن مالی است را بررسی خواهیم کرد.

۱. ویزای تمکن مالی از طریق اثبات درآمد

شرط اصلی و مهم در این روش، اثبات داشتن شرایط مالی مناسب (تمکن مالی) و همچنین اثبات توانایی زندگی در فرانسه بدون نیاز به کسب‌وکار در این کشور و وابستگی به دولت فرانسه است. از این رو این نوع اقامت را اقامت ویزیتور نیز می‌نامند. در این روش متقاضی باید مدارکی دال بر داشتن درآمدی بالا بدون نیاز به حضورش در ایران ارائه دهد. به طور مثال سود سپرده بلند مدت، قرارداد اجاره، حقوق بازنشستگی و سود سهام برخی از راه‌های اثبات شرایط مالی مناسب هستند.

و اما مبلغ مورد نیاز برای اثبات شرایط مالی مناسب چقدر است؟ منابع درآمدی متقاضی بهتر است به ازای فرد اصلی، حداقل ماهیانه ۲۵۰۰ یورو باشد و به ازای همسر و هر عضو خانواده، ماهیانه ۱۰۰۰ یورو باشد.

مبلغ درآمد ماهیانه برای فرد اصلیمبلغ درآمد ماهیانه به ازای هر یک از اعضای خانواده
حداقل ۲.۵۰۰ یوروحداقل ۱.۰۰۰ یورو

۲. ویزای تمکن مالی از طریق خرید ملک

در این روش فرد ابتدا یک ملک به ارزش حداقل ۷۰.۰۰۰ یورو در فرانسه خریداری می‌کند و پس از آن لازم است اثبات کند که ماهیانه معادل ۱.۳۰۰ یورو در کشور مبدأ درآمد دارد. از این طریق متقاضی می‌تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت بگیرد.

متراژ ملک خریداری شده نیز در این روش مهم است. برای سرپرست خانواده، حداقل ۱۴ مترمربع، برای همسر ۹ مترمربع و به ازای حضور هر فرزند در خانواده، ۹ متر دیگر به مساحت خانه اضافه می‌شود.

شرایط مالی برای خرید ملکشرایط متراژ خانه‌ی خریداری شده
خرید خانه به مبلغ حداقل ۷۰.۰۰۰ یوروحداقل ۱۴ مترمربع برای فرد اصلی
اثبات درآمد ماهیانه ۱.۳۰۰ یوروحداقل ۹ مترمربع به ازای هر عضو خانواده

روند دریافت اقامت چگونه است؟

در ابتدا به متقاضیان اقامت یک ساله داده می‌شود که این اقامت سال به سال قابل تمدید است. پس از سپری کردن ۵ سال، فرد می‌تواند با داشتن سایر شرایط، برای اخذ اقامت ۱۲ ساله اتحادیه اروپا و پس از آن پاسپورت اقدام نماید.

از مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی می‌توان به این نکته اشاره کرد که ریسک از دست دادن سرمایه در این روش وجود ندارد؛ چرا که شما هیچ سرمایه‌ای را در این کشور صرف نمی‌کنید و تنها باید در حساب بانکی خود در ایران دارایی خود را اثبات نمایید.

نکته مهم در این روش این است که شما اجازه کار در کشور فرانسه را حداقل به مدت ۵ سال نخواهید داشت.

خدمات و تسهیلات مهاجرت از طریق تمکن مالی

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب نوع ویزا، خدمات و تسهیلاتی است که شامل آن نوع ویزا می‌شود. در ادامه این موارد را برای تمکن مالی ذکر کرده‌ایم که خود نشان‌دهنده‌ی برتری این نوع ویزا نسبت به بسیاری از ویزاهای دیگر است:

 • امکان دریافت اقامت بلندمدت یا اقامت دائم
 • حق تحصیل رایگان فرزاندان در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی
 • دریافت بیمه و بهره‌مندی از خدمات درمانی دولتی
 • دریافت وام از بانک‌های کشور فرانسه
 • سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شینگن
 • امکان افتتاح حساب
 • حق رانندگی

سایر مزایای تمکن مالی چیست؟

در ادامه به دو مزیت دریافت ویزای مزایای تمکن مالی خواهیم پرداخت که ذکر آن‌ها خالی از لطف نیست:

 • نبود محدودیت سنی

  جهت دربافت ویزای تمکن مالی، متقاضی با هیچ‌گونه محدودیت سنی مواجه نیست.

 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی

  در این شیوه نیازی به داشتن مدارک تحصیلی خاصی نیست.

سخن پایانی

همانطور که در سایر بخش‌های وب‌سایت به‌آیندکوچ اشاره کردیم، در اینجا نیز تکرار می‌کنیم که هر فرد به تنهایی می‌تواند خودش برای دریافت هرگونه ویزایی از جمله تمکن مالی اقدام کند و کارهای مهاجرت خود را پیش ببرد.

اما اگر ترجیح می‌دهید چالش‌های مسیر را به یک تیم باتجربه واگذار کنید، تیم به‌آیندکوچ همراه شما خواهد بود. ما سال‌هاست به صورت تخصصی در زمینه‌ی مهاجرت به کشور فرانسه فعالیت داریم و همچنین از وکلا مجرب فرانسوی در پرونده‌های مهاجرتی کمک دریافت می‌کنیم. بنابراین کافی‌ست جهت دریافت مشاوره و همراهی ما، فرم زیر را پر کنید.

فرم درخواست مشاوره

با ما در ارتباط باشید